دوشنبه 1 بهمن 1397   12:20:40
English خانه تماس با ما نقشه سایت
1395/3/20 پنجشنبه افتتاح مرکز سلامت جامعه شهری حکیم فردوسی

دومین مرکز سلامت جامعه شهری محلات با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال و در زمینی به مساحت 2 هزار متر مربع  در تاریخ 19 خرداد 95 با حضور مسئولین شهرستان و معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی افتتاح شد.

دکتر فردوسی در حاشیه افتتاح این مرکز گفت: سابق بر این در همین مکان پایگاه سلامت مشغول خدمات رسانی به مردم منطقه بود که با توجه به نامناسب بودن فضای قبلی و نیاز جدی مردم منطقه ساخت مرکز سلامت جامعه در همین مکان در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز مردم منطقه بلافاصله پس از تکمیل ساختمان اصلی مرکز سلامت جامعه شهری، کار تجهیز مرکز آغاز و آماده خدمات رسانی به مردم شد و کار تکمیل محوطه اصلی مرکز نیز در حال پیگیری است که تا یک ماه آینده به پایان خواهد رسید. دکتر فردوسی با اشاره سیاستهای دولت و وزارت بهداشت در بحث ارتقاء سلامت گفت: به دنبال سیاستهای وزارت بهداشت و ارتقاء سلامت اعتبار مناسبی برای بازسازی و ارتقاء این مرکز تخصیص یافت و هم اکنون 4 نفر مراقب سلامت در مرکز مستقر هستند و کلیه خدمات مراقبتی از جمله، مراقبت‌های مادر و کودک، واکسیناسیون و تنظیم خانواده تنها از طریق یک مراقب سلامت به کلیه افراد خانواده ارائه خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان همچنین با اشاره به سکونت5260 نفر ایرانی و 300 نفر غیر ایرانی در منطقه محلات سفلی بیان کرد: از نظر ساختار جدید وزارت بهداشت به جمعیت های زیر 25 هزار نفر مرکز سلامت تعلق نخواهد گرفت اما با توجه به پیگیری های صورت گرفته و با توجه به ساختار خاص منطقه این مکان فراهم شد تا پایگاه سلامت به مرکز سلامت ارتقاء یابد و به زودی با استقرار داروخانه، پزشک و پرستار در مرکز شاهد تکمیل خدمات خواهیم بود.

سید احمد سجادی فرماندار محلات نیز در حاشیه افتتاح این مرکز با اشاره به سرمایه‌گذاری های خارجی در بخش بهداشت و درمان در پسا برجام گفت: طرحی تحت عنوان تحول منطقه محلات سفلی آماده سازی شده و جهت تصویب به استان ارسال شده است که پس از تصویب در استان کار اجرایی آغاز خواهد شد که به علت محرمانه بودن تعدادی از بخش‌ها در حال حاضر از اعلام جزئیات خودداری خواهد شد.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات

کلمات کليدي
افتتاح, مرکز سلامت جامعه شهری حکیم فردوسی, شبکه بهداشت محلات
بیشتر


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved